tariercan @ yahoo.com

 

Ligde fırtına gibi esen ve önüne geleni deviren Giresunspor, yeni bir tarih yazmaya hazırlanıyor. Bu ne biçim istatistik, bu nasıl bir gidiş? Aman nazar değmesin diyoruz ve Yeşil-Beyazlı takımı yürekten kutluyoruz. Kolay değil, bu takım ligde tam 16 haftadır yenilmiyor, 12 maçtır üst üste kazanıyor. Giresunspor, bu çıkışıyla adım adım “Süper Lige” yürüyor.

Türkiye Liglerinde yeni bir rekora imza atan Giresunspor’un, üst üste tam 12 maçı galibiyetle bitirmesi, akla hayale gelecek bir şey değil. Adeta inanılmazı başarıyoruz ve tüm rekorları alt-üst ediyoruz. Helal olsun size. Böyle başarı görülmüş değil. Yeşil-Beyazlı temsilcimizin inanılmaz bu başarısı, tüm Giresunluları mutlu ediyor ve adeta coşturuyor. Bu coşkumuzu inşallah sezon sonuna kadar sürdürürüz. Teknik Direktörümüz Hakan Keleş ve öğrencileri, her hafta bir destan yazıyor. Bu inanılmaz istatistiğe herkes şapka çıkarmalı.

Elimizdeki mütevazi kadroyla ligde tüm rekorları alt-üst ediyor ve adım adım Süper Lige yürüyoruz. Yolumuz süper olacak inşallah diyor ve bu saatten sonra bizi kimse durduramayacak. Balıkesir, Menemen, Bursa, Bolu, Ankaraspor ve Adanaspor derken, hızlı adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Şimdi sırada Altay var. Allahın izniyle evimizde Altay’ı da geçerek, işimizi biraz daha kolaylayacağız.

İnanmış ve oturmuş kadromuzla Altay maçında da 3 puanı almak için çok iyi mücadele vermemiz gerekiyor. Altay karşısında da lider gibi oynayıp, presli ve baskılı bir mücadele ile sonuca ulaşmalıyız. Rakibimize fırsat vermeden, ön bölgede yapacağımız baskı ve tempolu bir oyunla serimizi devam ettirmeliyiz. Sahada öyle bir mücadele sergilemeliyiz ki, rakibimize Çotanak Stadı’nı dar etmeliyiz. Moral motivasyonu tam olan takımımızdan coşkulu ve tempolu bir oyun bekliyoruz. 90 dakika boyunca rakibimize nefes aldırmayıp, elimize geçen fırsatları çok iyi değerlendirmeliyiz. Bu saatten sonra tabii ki oyuna değil, sonuca bakacağız ama, ortaya koyacağımız oyun lidere yakışır şekilde olmalıdır. Maçlarda biz rakiplerimizden değil, rakiplerimiz bizden korksun! Çünkü biz lideriz, lider gibi de oynamalıyız.

Bu arada, asla rehavete kapılmadan mücadelemizi sürdürmemiz ve önümüze geleni devirmemiz gerekir. Liderlik bize çok yakışıyor, aradaki 10 puanlık farkı korumalıyız. Geride 11 finalimiz daha kaldı. İlk iki sıra için şimdilik Samsun ile çekişiyoruz. Samsun ile de aramızda azımsanmayacak 4 puanlık farkı da korumalıyız. Gidişimiz çok iyi, Allah nazardan saklasın! Şu anda her şey dört dörtlük, takım rayına iyice oturdu, herkes istim üzerinde. Ancak, bir aksilik olmaması için, yolumuza aynı tempo ile devam etmeliyiz. Bu takım ata yıka geliyor, aman nazar değmesin. En ufak bir hata bize pahalıya mal olur. Yolumuz belli, bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edelim ve sezon sonunda 44 yıllık hasretimizi dindirelim. Tüm Giresun’un ve Giresunlunun kalbi “Süper Lig” için atıyor. Artık, geri sayıma başladık, bekle bizi “Süper Lig” diyoruz ve hafta sonu Altay maçında yeni bir zafer daha yaşamak istiyoruz. Haydin Çotanaklar, sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Bu yüzden de hafta sonunu heyecan içinde bekliyoruz.