tariercan @ yahoo.com

TFF 1. Ligde pandemi gölgesinde geçen 2020-2021 sezonu bizim için, yani Giresunspor için adeta yeni bir tarih yazma sezonu oldu ve sonunda 44 yıl hasretimize nokta koyduk. Bu sezon çok güçlü ve pahalı oyunculardan kurulu takımların yer aldığı ligde inanılmazı başaran GZT Giresunspor, 34 maçlık lig maratonunu Adana Demirspor’un ardından ikinci sırada kapayarak, doğrudan Süper Lige çıkma şansını elde etti. Bu büyük başarıda emeği geçen herkesi can-ı yürekten kutluyoruz.

GZT Giresunspor’un elde ettiği büyük başarıya hepimiz şapka çıkarıyoruz. Çok zor şartlarda ulaştığımız bu başarıda müthiş hikayeler var. Teknik Direktör Hakan Keleş’in de dediği gibi, bu sezon gerçekten müthiş bir hikaye yazdık. Bu hikaye öylesine çok ki, saymakla ve yazmakla bitiremeyiz. Ancak, bazı önemli notları buradan sizlere iletmek istiyoruz. Yoktan var olan ve ligde aldığı müthiş sonuçlarla tüm otoriteleri yanıltan Çotanaklar, bu inanılmaz başarıya zor şartlarda ulaştı. Sezon başında yaşanan sıkıntılar, Transfer Tahtasının kapalı olması ve lisans problemi; adeta elimizi-kolumuzu bağladı. Hatta ilk hafta yaşadığımız lisans sorunu yüzünden, genç oyuncularla çıktığımız Balıkesir maçını 3-1 kaybetmiştik. Transfer Tahtası açılıp alınan oyuncular yavaş yavaş takıma monte edilip lige ısınmaya başladık. Elimizde yep yeni bir kadro ve teknik heyet vardı. Kulüp başkanımız Hakan Karaahmet ve ekibi, takıma can suyu bulmak için önemli mesailer harcayarak, inanılmazı başaran kadronun baş mimarı oldu. Teknik adam Keleş ve ekibi, bu Yeşil-Beyazlı camiaya takımdaşlığı ve arkadaşlığı kazandırdı. Elindeki mütevazi kadrosuyla en iyisini yapan ve takım ruhu içinde maçlara çıkılmasını sağlayan genç teknik adam, ligin başlarında hedefini ortaya koyarak, bu doğrultuda yılmadan usanmadan yola devam etti. Sonunda hedefine ulaşan ve Giresun’un 44 yıllık hasretini dindiren teknik adam Keleş’i ve ekibini yürekten kutluyoruz.

Bu arada; sezon içinde yaşanan sakatlıklar, covit vakaları ve hesapta olmayan cezalar, takımı bir hayli sıkıntıya sokmuştu. Bütün bu olumsuzluklara rağmen müthiş bir takımdaşlık örneği sergileyen GZT Giresunspor, mütevazi kadrosuyla kırılması güç rekorların da sahibi oldu. Ligde uzun süre yenilmezlik ve liderlik koltuğunda en çok oturma rekorlarını elinde bulunduran Yeşil-Beyazlı temsilcimizin ligde çizdiği bu grafik, gerçekten olağanüstüydü. Bu yüzden bütün rakipler ve hatta spor otoriteleri bizi çok kıskandılar. Bizi, başarıya taşıyan faktörlerinbaşında inanmışlık, arkadaşlık, birlik ve beraberlik ile takım ruhunu sahaya yansıtma geliyordu. Bazı maçlarda belki iyi top oynamadık, ama kazanmayı bildik. Maç maç olaya bakıp, her hafta üstüne koyduk. Haftalar ilerledikçe davaya daha iyi sarıldık ve umutlarımızı ileriye taşıdık. Öyle zamanlar oldu ki, kendimizi bulutların üzerinde bile gördük; biz bu yolda tekiz dedik. Ama, son dönemlerde de her şeyi kaybetmenin eşiğine de geldik. Hal böyle olduğu halde, hiç kimse davanın peşini bırakmadı, pes etmedi ve azimle bu işin üstesinden gelmeye çalıştı. Ve sonunda da hep birlikte mutlu sona ulaştık.Bu yüzden hepimiz çok sevinçli, mutlu ve gururluyuz. İşte bize bu büyük gurur ve mutluluğu yaşatan Yeşil-Beyazlı ekibimizin tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tebrikler Çotanaklar, tebrikler şampiyon, hepinizin gözlerinden öpüyoruz. Süper Lige hoş geldin GZT Giresunspor..!