Aliakten @ guncelhaber.net

Giresunspor deplasmanda Altınordu ile berabere kalarak ilk iki iddiasını son iki haftaya taşıdı. Gönül tabiî ki 3 puanı alalım ve son iki maçta bir beraberlik kredimizin olmasını isterdi ama olmadı.

                Takımımızın Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda oynadığı o doksan dakikanın bitiminde hanemize yazılan bir puan var ya o bize Süper Ligi getirecek.

                İç sahadaki her maç sonrasında stattan ayrılmadan teknik adam Hakan Keleş ile özel olarak görüşürüm. Keçiörengücü maçı sonrasında son dört maçta yedi puanın Giresunspor’a yeteceğini düşündüğümü kendisine iletmiştim. Maalesef o beş puan kredisini Adana Demirspor ve Altınordu maçlarında kullandık. Ancak bakıldığında halen Adana Demirspor ile birlikte en avantajlı takım biziz.

                Bu karşılaşmadan sonra haberlerimi takip edenler bilir sürekli olarak üçlü averaj sistemini anlatmaya çalıştım ama Altınordu müsabakası sonrasında sosyal medyada gördüm ki çoğu kimse üçlü averaj sistemini bilmiyor.

 O kaybedilen iki puanla şampiyonluğun gittiği düşünülüyor. Ya da kalan iki maçta gol averajı yakalamamız görüşünde olanlar da var.  Gol averajına falan gerek yok. Bize iki maçta altı puan lazım. 1-0 olsun bizim olsun. Ligin 34. Haftasında da sıralama bugünkü gibi olursa yani puan eşitliğinde Giresunspor ve Adana Demirspor Süper Lige yükselecek.

Dolayısıyla şimdi moralimizi yüksek tutma zamanı. Sahada ter dökenlerin de sosyal medyayı kullandığını unutmayalım. Onların motivasyonunu en üst seviyede tutalım. Ben geçen sene kimin lider kimin ikinci olarak şampiyon olduğunu zor hatırladım. İnanın çoğu kimse Altınordu maçındaki ya da Akhisarspor ve Tuzlaspor maçlarındaki oyunu değil, sezonu nerede olduğumuzu konuşacak. 

İnananların hikayesi hep mutlu bitmiştir.  Dev bütçeli şehir takımlarına karşısında haftalarca liderlik koltuğunda oturan ve son iki haftaya en avantajlı iki takımdan biri olarak giren Giresunspor’un hikayesi de mutlu bitecektir. Bu takım, Akhisarspor’u da Tuzla’yı da yenerek işi görecektir.