tariercan @ yahoo.com

Haftalardır TFF 1. Ligin zirvesinde oturan ve son iki maçını üst üste kazanan GZT Giresunspor, 30’ncu hafta sonunda en yakın takipçileriyle arasındaki puan farkını 5’e çıkardı. Bitime 4 hafta kala bu 5 puanlık fark, moral-motivasyonumuzu daha da yükseltirken; şimdi herkes Yeşil-Beyazlı ekipten birincilik bekliyor.

Artık bu yolun dönüşü yok. Görünüşte zor maçlarımız kaldı, ama bu takım zoru kolaya çevirmesini bilir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi; yüzdük yüzdük, kuyruğa geldik. Bundan sonrasını da yağdan kıl çeker gibi halletmemiz gerek. 44 yıllık özlemi dindirmeye sadece 4 maç kaldı. Önce Adana Demir, sonra da Altınordu maçlarımız var. Bu maçların ikisi de dışarıda. Puanını 58 yapan Adana Demir ilk 2’ye, 52 puana sahip Altınordu’da play-off’a oynuyor. En yakın takipçimiz Samsun’un, Menemen’e takılmasıyla ikinci sıradaki rakiplerimizle aramızda oluşan 5 puanlık fark, bizim için büyük avantaj. İşte bu avantajımızı korumak ve Süper Lig biletini almak için; hem Adana ve hem de İzmir deplasmanlarında varımızı-yoğumuzu ortaya dökmek zorundayız.

Şu anda en yakın takipçilerimize 5 puan fark atmış durumda liderlik koltuğundayız. Liderliğin verdiği havayı ve avantajı en iyi şekilde kullanmalı ve değerlendirmeliyiz. Bu yüzden özellikle bu hafta sonu çıkacağımız Adana deplasmanında çok üst düzey bir mücadele etmek zorundayız. Demirspor, aradaki farkı eritmek için saldıracak ve sürekli üstümüze gelecektir. Moral-motivasyonu tam olan ve iyice kenetlenmiş olan Yeşil-Beyazlı takımımızın, bu moral ve inançla Adana’dan istediği sonuçla dönmesini bekliyoruz. Orada kora kor mücadele ve akıllı bir taktikle maçı lehimize çevirebiliriz. Yalnız, maçta tüm oyuncularımızın kolay top kaybetmemesi ve ileride pres yaparak oynaması gerekmektedir. Bu maçta pasif oynamak ve rakibin üstünlüğünü kabullenmek yok. Onların klas ayakları varsa, bizim de süper işler yapan ve bu takımı liderliğe taşıyan usta oyuncularımız var.

Yani demek istediğimiz, bu hafta ve gelecek hafta çıkacağımız iki deplasmanda da lider olduğumuzu unutmayalım ve her iki maçta da lider gibi oynayalım. Bu maçlarda biz rakiplerimizden değil, rakipler bizden çekinsin, korksun. Cesaretli bir oyun tarzı ile onlara da lider olduğumuzu gösterelim ve en az kayıplarla ya da kayıpsız dönerek, mutlu son için kalan dakikaları saymaya başlayalım.

Şampiyonluk için kenetlenmiş olan tüm Giresunspor’un ve Yeşil-Beyazlı camianın, 44 yıllık Süper Lig özlemine son vermeye sadece 4 hafta kaldı. Bu haftalar kolay kolay geçmez, heyecanımız son haddine ulaştı. Ligin son 4 haftasını kayıpsız ya da en az kayıpla geçirip, adımızı finale yazdıralım. Bu takım, bu sezon gösterdiği süper performansla adeta inanılmazı başardı. Bizi bugünlere getiren ve haftalardır ligin zirvesinden inmeyen Yeşil-Beyazlı camiaya artık şampiyonluk yakışır. Hep o sene, bu sene dedik. İşte, geldi zaman; haydin Çotanaklar, el ele ve hep birlikte Süper Lige…Şurada sadece 360 dakikamız kaldı. Biraz daha dişimizi sıkalım ve hep birlikte mutlu sona ulaşalım.

TFF 1. Ligin beyi GZT Giresunspor’umuza; üst üste çıkılacak Adana ve İzmir deplasmanları için başarılar dileyerek, başarıda emeği geçen herkesi bir kez daha kutluyoruz.