Tirebolu’da İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan sağlıkla ilgili taramalara ve denetimlere, ilçede görevli imamlar da destek veriyor.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarına Kaymakamlık tarafından görevlendirilen imamlar ve bekçiler, müdürlük nezaretinde mahalle mahalle dolaşarak, evlerde karantina denetimi yapıyorlar. Kendi görevlerinin yanı sıra sağlık hizmetlerine de katkıda bulunan imamlar, günlük 60-80 evi denetleyip, karantina takibi yapıyorlar. Sabah saatlerinde başladıkları sağlık denetimlerini gece geç vakitlere kadar sürdüren imamlar, bu görevi seve seve yaptıklarını belirterek, “Diyanet camiası olarak devletimize ve milletimize hizmet etmeyi kendimize bir borç bilerek, halkımızın yardımına koşuyoruz. Kaymakamlığımızdan yapılan görevlendirmeyle şu an İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne hizmet ediyoruz. Biz bu işi seve seve yapıyoruz” ifadelerini kullandılar.

Tirebolu İlçe Sağlık Müdürlüğü nezdinde karantina denetimlerini sürdüren imamların; Uzunkum Camii İmam-Hatibi Fatih Bal, Site Camii Müezzini Murat Bal, Mevlana Camii Müezzini Yusuf Gündoğdu ve Yeniköy Camii İmamı Ercan Gök olduğu belirtilirken; köydeki imamların da Covid-19 tedbirleri kapsamında sürekli uyarılar yaparak halkı bilinçlendirdikleri kaydedildi.