tariercan @ yahoo.com

Giresunspor’un üst üste iki hafta yenilmesi, taraftarlarını üzerken; takipçilerimizin de iştahını kabarttı. Ligde 16 hafta hiç yenilmeyen ve 12 maçını da üst üste kazanarak zirveyi ele geçiren Giresunspor’un, son iki maçta Altay ve Ümraniye’ye mağlup olması, hiç te hoş olmadı.

Ligde mütevazi kadrosuyla inanılmaz bir çıkış yakalayan ve aldığı süper sonuçlarla bütün rakiplerini kıskandıran Giresunspor’un; bu duruma gelmesinde ve zirveyi ele geçirmesinde, takımdaşlığın, birlik ve beraberliğin yanı sıra, yönetim ve teknik heyetin büyük fedakarlıkları yatıyor. Şu anda ligin zirvesinde bulunan takımımızın 53 puanı var. İkinciyle aramızda 3 puan, üçüncüyle de 6 puan fark bulunuyor. Bu puanları biz topladık. Ne var ki, son iki maçta üst üste alınan yenilgiler, morallerin bozulmasına sebep olurken; sosyal medya üzerinden yaygaralar da koparılmaya başlandı. Üst üste aldığımız yenilgiler, bize ders olmalı ve sakata gelmemek için çok dikkatli olmalıyız.

Futbol, çok nankör ve sürprizlere gebe olan bir oyundur. Futbolda başarı mücadele ile elde edilir. İlk 22 haftada yakaladığımız muhteşem grafik, herkesi rahatsız etti. Bize bu muhteşem grafiği sizler kazandırdınız. Kadromuzun durumu ortada, fazla alternatifimiz yok. Bir ceza, bir sakatlık, belimizi büküyor. Ligde hiçbir hedefi olmayan ve düşme hattında da rahat olan Ümraniye gibi bir takıma yenilmek, hiç te iyi olmazken; bu maçta sakatlığı ve cezası nedeniyle yer alamayan Diarrave Sergio’yu çok aradık. O yüzden, kısıtlı kadroyla sürdürülen mücadelede oyuncularımızın çok dikkatli olmaları ve kendilerine çeki-düzen vermeleri gerekir.

Bu arada, şunu da belirtmeliyiz ki, takımımız öylesine ahım-şahım bir futbol oynayarak ve rakiplerini perişan ederek bugünlere gelmedi. Kadro olarak bizden kat kat üstün takımlar arasından sıyrılıp, zirvenin sahibi olduk. Bunda, yukarıda da ifade ettiğimiz gibi; takımdaşlığın, inanmışlığın, yönetimin ve teknik heyetin büyük rolü var. Takımda sağlanan birlik ve beraberlik ortamıyla ligde inanılmaz sonuçlara imza attık ve tüm otoriteleri şaşırttık. Aldığımız olağanüstü sonuçlarla tüm istatistikleri alt-üst ettik. Bu inanılmaz istatistiğin mucidi sizlersiniz. Üst üste iki yenilgi aldık diye, sakata gelecek değiliz. Elimizdeki büyük avantajı, dezavantaja dönüştürmemek için, bundan sonra daha dikkatli olmak ve kayıp yaşamamak zorundayız.

Şimdi önümüzde Bandırma ve Samsun maçları var. Bu maçlara çok iyi konsantre olmak durumundayız. Her rakip lider takıma karşı başka bir hava ile sahaya çıkar ve lideri çelmelemek için mücadele eder. İşte biz bunun bilinciyle sahaya çıkmak zorundayız. Rakiplerimizle aramızdaki farkın erimemesi için, her maçımıza kazanmak için çıkmalıyız. Bu hafta önce Bandırma geçilecek, ondan sonraki maçta da Samsun’a evinde de olsa çelme takmak için savaşmamız gerekecek. Samsun maçı bizim kader maçımız olacak. O yüzden şimdiden bu maça konsantre olmak zorundayız. Olaya maç maç bakıyoruz, ama Samsun maçına ayrı bir gözle bakmak durumundayız. Artık, ligin boyu iyice kısaldı, şurada 9 maç kaldı. Bu maçlarımızı en az kayıpla geçip mutlu sona ulaşmak için sabırsızlanıyoruz. Liderliğimizi sezon sonuna kadar koruyup, 44 yıllık özlemimizi dindirmek için hep birlikte olmalı ve daha da kenetlenmeliyiz. Geri kalan haftalarda sakata gelmeyelim ve elimizdeki güzel avantajımızı koruyalım.Çünkü, böyle bir fırsat daha elimize geçmez.