Giresun‘un,Giresunlunun ve Giresunspor’un yanındayız ve halkımıza hizmet etmeyi kendilerine amaç edindiklerini belirten İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu ;”Giresun’un lehine olacak her konuda partizanlık yapmadan vatandaşın menfaatine olacak her konuyu destekliyoruz, olumsuz konularda da uyarılarımızı yaparak çözüm üretmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Giresunlu siyasileri ve milletvekillerini Giresun’a sahip çıkmaya çağırıyorum”

İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Eğribel tünelinin önemine dikkat çekerek Orta Anadolu’yu Giresun limanına bağlayacak olan bu yolun bir an evvel bitirilip Giresun’un hizmetine sokulması için Giresunlu siyasileri ve milletvekillerini Giresun’a sahip çıkmaya çağırdı.

Başkan Eroğlu ;”Sürekli sahada ve halkımızın arasındayız; sorunlarını ve dertlerini paylaşmaya çalışıyoruz.Bu kapsamda Şebinkarahisar ilçemizde kongre sonrası partimiz teşkilat çalışmaları ve şehrimizle ilgili çalışmalar yapılarak, akşam partide ilçe teşkilatımız ve il teşkilatı ile sayın genel başkan yardımcımız sayın Av. Ünzile Yüksel hanımefendi ile çalışmalara katıldık.

Giresun Dereli Şebinkarahisar yolu ve Eğribel tünelini de gezilerek Dereli yolunda çalışmaların başladığına şahit olduk, inşallah Dereli güzergahının olsun bitirilmesini sevinerek umut etmekteyiz. Ama bizden sonra başlayan Ordu Koyulhisar güney yolu sayısız tünel ile açıldığı halde maalesef halen bizim Eğribel tüneli inşaatı durmuş ve şantiye tatil edilmiştir. Eğribel tünel inşaatı ile başlayan Rize Ovit tüneli çift tüplü olarak bitirilmiş ve hizmete açılmıştır. Bu yol Giresun’un yoludur Orta Anadoluyu Giresun limanına bağlayan 150 senelik yoldur. Bir an evvel bitirilmeli,Giresun’un hizmetine sokulmalıdır.

Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk Giresun iline bağlı olarak, Suşehri, Akıncılar, Gölova, Koyulhisar, Şiran Kelkit çayı vadisinde bulunan ilçelerimiz olarak, merkezde Şebinkarahisar bağlı olduğu Giresun’a 125 km, Alucra 150 Km ve Çamoluk 185 km mesafededir. Suşehri bağlı olduğu Sivas iline 145 Km, Akıncılar 155 km, Suşehri 180 km ve Gölova ise 190 km mesafededir. Şiran ise Gümüşhane iline 110 km mesafededir. Bütün bu ilçeler Şebinkarahisar il yapıldığı takdirde çok daha verimli devlet hizmeti görebilecektir” ifadelerini kullandı.

“Giresun’un önemli isimleri partimize teveccüh göstermektedir”

Giresun’un bilindik isimleri partimize teveccüh göstermektedir diyen Eroğlu;”Şehrimizin Alucra Belediye başkanlığı yapmış değerli ağabeyimiz ve saygın büyüğümüz sayın Kemal Bıyıkçı ve Şebinkarahisar’da peş peşe 3 dönem ve ANAP ve DYP’den Belediye başkanlığı yapan ağabeyimiz Mehmet Özdemir’in partimize üyeliğinin haklı gururunu yaşıyoruz. Partimizin ve şehrimizin tecrübelerinden çok istifade edeceğine inanıyoruz.Vatandaşlarımızı ve herkesi hemen bugün partimize üye olmaya davet ediyoruz. Partimiz il ve ilçelerimizde üye yapma hizmetini her an yapmaktadır. Türkiye’nin geleceğini ve kurtuluşunu partimizde görmekteyiz” dedi.

“Gazeteciler Derneğine yer tahsisi yapacağız”

Giresun Gazeteciler Derneği’nin Giresun’un meselelerinin konuşulduğu bir cemiyet olarak hizmet etmeye başlamasının takdire şayan olduğunu belirten Eroğlu iktidar oldukları takdirde Zeytinlik mahallesinde derneğe yer tahsis edeceklerini ve bu şekilde hizmetlerin daha sağlıklı yapılmasını sağlayacaklarını belirtti.