22 Ağustos tarihinde başta Dereli olmak üzere birçok ilçede meydana gelen sel felaketinin ardından geçmişten gelen problemleri gün yüzüne çıkan Giresun İl Özel İdaresi’nde müfettişlerin çalışmaları devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Mülkiye müfettişi Selçuk Aslan göreve getirilmişti. Sekreterlikteki görev değişiminin ardından Özel İdare Genel Sekreterliği’nde başlatılan geniş çaplı denetlemeler devam ediyor.

Özel İdare Sekreterliği’nde geçmişten günümüze gelen borçlar vardı diyen Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk ;” 22 Ağustos sonrası problemler gün yüzüne çıktı. Kamu kurumları zaten rutin aralıklarla denetlenir fakat Giresun’da bu noktada biraz boşluk oluşmuş ancak Devletimiz tüm imkanlarını her daim milleti için seferber ediyor,şu anda Özel İdare’de de özel bir çalışma yapılıyor.Rutin denetimler de aynı şekilde devam ediyor. Birikmiş ciddi bir borç yükü var,bu borçlar ödenecek ve Özel İdare’nin işleyişi eksiksiz bir şekilde devam edecektir” ifadelerini kullandı.