Saadet Partisi İl Başkanı Abdulkadir Bektaş yıkılan 1 no’lu Sağlık Ocağının yerine yapılacak olan sağlık tesisinin Giresun’a hayırlı olmasını diledi ve otopark yapılmamasının büyük bir hata olduğunu söyledi.

Giresun’un çarpık kentleşmeye örnek gösterilebilecek kadar büyük bir kentsel yerleşim sorunu olduğunu söyleyen Bektaş, bu durumunda Giresun trafiğini içinden çıkılmaz bir hale soktuğunu ifade etti.

Abdulkadir Bektaş, bundan sonra yapılacak resmi özel her inşaatın ve boş alanın Giresun trafiği açısından değerlendirilmesi ve otoparka dönüştürülmesi gerektiğini, yeni yapılacak sağlık tesisinin alt kısmının da otopark olmasının elzem olduğunu söyledi.

Yapılan yanlıştan geri dönülmesini isteyen Bektaş, bundan sonra yapılacak planlamalarda mutlaka şehir planlamacılarının da aktif olarak görev almasını, eğer yoksa hem valilik bünyesinde hem de belediye bünyesinde Şehir Planlamacısı kadrosunun açılmasını, Giresun’un ancak bu şekilde hem kendimiz hem de gelecek nesiller açısından rahat bir nefes almasının sağlanacağını belirtti.