Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu inceleme ve istişarelerde bulunmak üzere gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine, Espiye Hasan Ali Yücel İlkokulu/Ortaokulu ile devam etti.
Ziyarette Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı da hazır bulundu.
Gerçekleşen ziyarette Okul Müdürü Tansu Nebil tarafından Müdür Tosunoğlu'na, okulun fiziki mekânlarıyla eğitim ortamlarında yapılan düzenlemeler ve alınan tedbirlerle sınıf planlamaları, yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmalarına dair bilgiler sunuldu.
Salgın tedbirleri ve ders saati olması nedeniyle sınırlı bir kapsamda gerçekleşen ziyarette Müdür Tosunoğlu, okulun eğitim ortamlarını gezerken, 8. Sınıf öğrencilerine kısa süreli sınıf ziyaretleri de yaparak eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde gözlemleme fırsatı buldu.
Müdür Tosunoğlu, 2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kılavuzunun açıklandığını, 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak sınavla ilgili başvuruların 5-14 Nisan tarihleri arasında Bakanlıkça merkezi olarak gerçekleştirileceğini ifade etti.
Bu kapsamda, LGS hazırlıklarına vurgu yaparak yöneticilerden ve branş öğretmenlerinden; Bakanlığın  https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde aylık olarak yayınlanan 8. Sınıflar için "Örnek Sorular" ve  "Çalışma Fasikülleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini, kazanım değerlendirme faaliyetleri yapılarak, eksiklilerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.
 Ayrıca, rehber öğretmenlerin destek ve rehberlik çalışmalarına artırarak devam etmelerini, bu doğrultuda öğrencilerin sınav kaygısını azaltıcı ve motivasyonunu artırıcı çalışmalar yapmalarını istedi. Müdür Tosunoğlu okuldan ayrılmadan önce okul şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı. İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede; Normalleşme süreciyle başlayan kademeli yüz yüze eğitimde maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derecede dikkat edilmesini bir kez daha vurguladı. Bu sayede en kısa sürede risk düzeyimizi düşü-rerek tüm kademelerde yüz yüze eğitime başlayabileceğimizi ifade etti.