Tirebolu Kaymakamı Cevat Gün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca da kabul edilen yeni bir projeyle, yardıma muhtaç ailelerin her türlü ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyor.

Yeni yıldan itibaren ilçe genelinde başlattığı ev ziyaretlerinde mazlum yüreklere ve yumuşak gönüllere dokunmayı alışkanlık haline getiren Tirebolu Kaymakamı Cevat Gün, şimdi de yeni bir proje daha başlatarak, hayatını devam ettirmekte zorluk çeken kimsesiz, yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların sıcak yemek, temizlik ve bakım ihtiyaçlarını karşılamak için yola çıktı.

İlçede Vefa Projesi adı altında başlatılan projede Kaymakam Gün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca da kabul edilen proje kapsamında köylere çıkarak, yardıma muhtaç ailelerin imdadına yetişiyor. Köylerde kendi başına hayatını idame ettirmekte zorluk çeken kimsesiz, yaşlı, hasta veya engelli vatandaşları ziyaret eden Kaymakam Gün; bu konumdaki vatandaşların sıcak yemek, temizlik ve bakım ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor.

İlgili birimlerden temin edilen ekiplerle muhtaç ailelerin yardımına koşan ve onların hayır dualarına layık olmaya çalıştığını belirten Kaymakam Gün’ün, geçen hafta başlatılan Vefa Projesiyle tüm köylere ulaşacağı belirtiliyor.