Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara ve Giresun İl Ticaret Müdürü Ali Yıldırım, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ı makamında ziyaret ederek, Koronavirüs salgını sürecinde esnafa verdiği destekleri için teşekkür ettiler.Başkan Yakar ziyarette pandemi sürecinin durumuna göre yardımların kapsamının genişletilebileceğini belirtti.

GESOB Başkanı Ali Kara ve İl Ticaret Müdürü Ali Yıldırım’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar pandemi sürecinin durumuna göre yardım kapsamının genişletebileceğini belirtti.

GESOB Başkanı Ali Kara ziyarette yaptığı açıklamada ;“Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz ve bu zorlu süreçten en fazla etkilenen kesimlerin başında esnaflarımız gelmektedir. Devletimiz ve hükümetimiz birçok kesime olduğu gibi esnafımıza da destek olmak için birçok tedbir ve paketleri devreye sokmuş ve esnafın mağdur olmaması için gerekeni yapmıştır. Bunun yanında yerel anlamda da Belediyelerimiz esnafımızı yalnız bırakmamış destek vermişlerdir. Bu anlamda Bulancak Belediye Başkanımız Sayın Recep Yakar’a da esnafa sağladığı imkan, tedbirler ve destekleri için teşekkür ediyoruz. Bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız” dedi.

Bulancak Belediyesi tarafından berber,kuaförler,çay ocakları ve kıraathanelere bir defaya mahsus olmak üzere bin türk lirası nakdi yardım yapılmıştı.