Giresun Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgesi yolunda hizmete giren yeni tesislerinde çeşitli branşlarda hizmet üretiyor.Günümüz şartlarına uygun modern tesislerin mekanik atölyesinde, Belediyeye ait araç ve iş makinalarının bakım ve onarımı yapılıyor.

Marangoz atölyesinde ise ahşap üretimler gerçekleşiyor. Burada oturma banklarının yanı sıra, Belediye birimlerinde kullanılmak üzere dolap, masa, kamelya, kedi köpek kulübeleri gibi üretimler yapılıyor. Banklar vatandaşların rahat bir şekilde oturmaları ve dinlenmeleri için parklara, dinlenme alanlarına, okul bahçelerine, cami bahçelerine ve ihtiyaç duyulan yerlere konuluyor.

Kaynak atölyesinde Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere mazgal, yağmur suyu ızgaraları, dolmuş durakları gibi üretimler yapılırken, lastik atölyesinde ise lastiklerin dönüşümleri gerçekleştiriliyor.

Yağlama atölyesinde araçların periyodik yağ filtre değişimi, akaryakıt istasyonunda ise araçların ve iş makinalarının yakıt ikmalleri yapılıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ulaşım ve stratejik olarak uygun olan yeni Makine İkmal Müdürlüğü tesisini Belediyenin hizmet kervanına kavuşturduklarını belirterek: “Giresun’umuza hizmet veren araçlarımızın bakım, onarım gibi işleri ile diğer atölyelerimiz burada hizmet veriyor. Her alanda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürürken birimlerimiz de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye olarak hizmetlerimizi arttırırken hizmetin altyapısını da güçlendiriyoruz.” dedi.