Son birkaç yıldır Giresun kent merkezindeki değişim ve dönüşümler vatandaşlar tarafından dikkatli bir şekilde izleniyor. Giresun Belediyesinin öncülüğünde yapılan bu çalışmaların Giresun şehir merkezini ayrı bir güzellik, farklı bir değişim verdiği görülüyor.

Özellikle şehrin baştan sona aydınlatılması Giresun’u tam bir cazibe merkezi haline getiriyor.Sokak aydınlatmaları da bundan nasibini aldı. Sahil bandında yapılan düzenlemeler, park bahçelerde yapılan düzenlemeler, Giresun Kalesinde yapılan aydınlatma ve düzenlemeler, Atapark, gençlik merkezi, 15 Temmuz Şehitler Parkı ve diğer mesire yerlerinde yapılan güzel çalışmalar ile daha önceden yoksun bırakıldığımız belediye hizmetlerini yaşayarak görüyoruz.

Bulancak durağı mevki, sahil yolu şehir merkezi girişine yapılacak dal-çık projesiyle birlikte gerek sahil yolu trafiği gerek şehir içi trafiğini hissedilir şekilde çözülecek olması da halkı heyecanlandırıyor.  Plajlar bölgesindeki düzenlemeler, büyük sanayi sitesinde yapılan arsa düzenlemeleri söz konusu bölgelerde ciddi anlamda hareketliliği ve bölgelerin cazibelerini artırdı.

Giresun’da az zamanda çok ve büyük işler başaran, hizmetleriyle ve yaptığı projelerle ön plana çıkan belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve ekip arkadaşlarına mesai saati gözetmeksizin sahada çalışan belediye personellerine teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın dediği gibi Giresun’da belediye mucize denilebilecek hizmetlere imza atıyor.