Milletvekili Kadir Aydın ;”Giresunumuzun hep daha ileriye gitmesi için refah ve uzun ömür sürmek için el birliğiyle çalışıyoruz,çalışmaya da devam edeceğiz”

AK Parti Giresun Milletvekili Avukat Kadir Aydın,düzenlediği basın toplantısında gündem değerlendirmelerinde bulundu. Aydın ;”Giresun tarihi ve vefası olan bir şehirdir. Özellikle geçtiğimiz günlerde ölüm yıldönümünde andığımız Topal Osman Ağa, 42. Ve 47. Gönüllü Alayları ile birlikte Türkiye’de Kurtuluş Savaşının seyrini değiştiren bir kişidir. Giresun, insanları cepheden artık yavaş yavaş savaşın neticeleriyle ilgili tedirgin olmaya başladığı bir dönemde 2 tane gönüllü alay çıkararak Kurtuluş Savaşının ve ülkenin seyrini değiştiren bir şehirdir. Onun için zaman zaman diyoruz ki bizim Türkiye’den il olarak alacağımız var. Belki de düşman işgaline uğramamış nadir yerlerden biridir Giresun. Bizde ömrümüzün yettiği oranda hem parti olarak hem de milletvekili olarak belediyeler olarak ilimize her alanda hizmet etmeye insanlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Özellikle 22 Ağustos’ta yaşadığımız sel afetinden sonra alt yapımız ciddi yaralar aldı Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın ;”Afet sonrası bölgeyle ilgili çok ciddi yatırımlarımız oldu. Özellikle Cumhurbaşkanımızın ilimize verdiği destekler ve katkılardan dolayı ben milletimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Hatırlarsanız o dönemi 15 gün İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başta olmak üzere bu ilden ayrılmadılar. Her noktaya gidip ziyaret ettiler. Her şeyi yerinde gördüler. Bu kentin ayağa kalkmasında bakanlık haricinde ciddi yatırım bütçeleri olan TOKİ, İller Bankası gibi kuruluşlar ilimizin toparlanması ve ayağa kalkmasında ciddi emekleri oldu. Bakanlarımızı, genel müdürlerimiz bir şantiye şefi gibi sahada çalışarak normal hayata dönmemize emek verdiler. Yaşanan afette 5 askerimiz şehit olmuştu. Makine operatörü arkadaşımız vefat etmişti. Toplam 15 kaybımızın 11’ine ulaşma şansımız oldu. Ama hala 4 kişiye ulaşamadık. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum” dedi.

“Üreticimizin yüzü güldü”

Yöremizin olmazsa olmazı fındık bizim için çok önemli bir üründür diyen Milletvekili Kadir Aydın ;”Dolayısıyla fındık döneminde de üreticimizin beklentileri doğrultusunda bir fiyat açıklandı. Fındık yöresi milletvekillerimizin girişimleri ve Bakanımızın olumlu yaklaşımları ve Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla çok güzel bir fiyat açıklandı. Üreticimizin de yüzü güldü. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.